Tenisové soustředění v TURECKU - zhodnocení

u_bazenu komplet_i

Tenisový kemp v TURECKU se vydařil

Ve dnech 13.4.-21.4. uspořádal tenisový klub Radegast ve spolupráci s cestovní kanceláří Jokratour tenisový přípravný kemp v Turecku. Celkem 58 účastníků se po třeskuté zimě těšilo do teploučkého prostředí slunného Turecka a zejména děti se nemohly dočkat mnohdy svého prvního letu či první návštěvy moře.

Logisticky náročný přesun daný velkým množstvím účastníků (přesto ještě některé museli organizátoři již odříci) a zejména jeho příprava daly zabrat všem, nicméně vše klaplo na jedničku a po autobusovém transferu na letiště do Vídně následovalo setkání s těma, kteří jeli vlastním vozem. Po nezbytném rozdělení tenisových míčků do všech možných zavazadel se všichni přesunuli k odbavovací přepážce TÜRKISH ARLINES, tedy letecké společnosti jedné z nejlepších, kterou mj. propaguje Caroline Woznická či fotbalisté Manchesteru United. Dámy za přepážkou byly strohé a neoblomné a tak kupodivu mnohým nebylo povoleno si vzít tenisové rakety (délka překračuje povolený rozměr) sebou na palubu a museli je s hrůzou co se s nimi při letu v zavazadlovém prostoru a při překládání stane nakonec po zabalení odevzdat. Někteří to zkoušeli nějak obejít, mj. trenér Vencl - ten měl nádobíčko určitě nejdražší, a i jiní, ale stejně před vstupem do letadla je kontrola odhalila.

Těžší logistika daná 58 cestujícími se projevila tím, že se letělo s přestupem v Istanbulu a tak do Antalye se přiletělo až k večeru. Bohužel asi pátek 13. a obrovské množství cestujících v ten den se projevilo i trochou smůly. Zavazadlo - bag trenéra Honzy Kozlovského byl poškozen a dvě zavazadla ani nedorazila, dorazila však díky našemu delegátovi hned následující den. A tak na letišti se chvíli čekalo na vyřízení všech formalit s tím spojených a pak už následoval přesun na hotel dvěma autobusy. Milý, příjemný, starostlivý delegát Ismail zajistil jednu zcela neobvyklou věc a pro nás samozřejmě velmi příjemnou, a to sice to, že ubytovací karty již předvyplnil. Takže je nechal v autobuse pouze podepsat a rozdal nám dokonce v buse klíče - karty od pokojů. Další jeho informace byly dostatečné a vtípky o tom, kolik je třeba vypít kalíšků turecké rakie zvané Raki k různým jiným činnostem jsme brali s rezervou, zejména tu, že po třech vypitých kalíšcích je i moře vždy teplé. Mnoho z nás si na to později vzpomnělo a zjistilo, že ani po vypitých pěti slasti tureckého moře neokusí.

Takže ubytování proběhlo ihned po příjezdu busu k hotelu a vyrazili jsme na večeři. Že byla skvělá, to byla dobrá a příjemná předzvěst našeho dalšího působení na hotelu Castalia Club.

Pokoje byly kategorie nadstandard, byly skvělé, prostorné, třeba polská juniorská reprezentace v beach volejbale měla pokoje horší - standardní, každý den minerální voda doplňovaná do minibaru, minerální voda stále k dispozici u tenisových kurtů, takže strava, pitný režim i pitný režim pro doprovod v barech vynikající, večer skvělé červené víno v láhvích - žádné sudové doplňované z krabic jako je tomu jinde.

A přecházíme k tomu nejdůležitějšímu, tenisové a sportovní přípravě. Oč pro děti a doprovod bylo mírným negativem horší a relativně chladnější počasí pro koupání, slunění, tak pro tenisovou přípravu to bylo ideální. Jak zrádná by byla příprava při plném byť dubnovém slunci se projevilo asi 3. den, kdy sluníčko pálilo naplno bez mráčků chvilku přes poledne a při koupání a slunění se několik dětí spálilo a měli i otoky a jiné problémy. Na středu odpoledne bylo naplánováno volno a výlet na vystoupení delfínů a do delfinária. Nicméně značně chladné počasí a tornádo, které navštívilo Turecko, tento výlet znemožnilo - delfíni by nachládli a tak někteří hráli po vyjasnění opět sparingy.

Takže všichni i ti nejmenší (kluci Irglovi, Adam Csabi) chtěli trénovat, „makat", být pořad na kurtě a trenéry prostě zničit. Asi nikdo z trenéru nepředpokládal takový záběr. Denně 7-8 hodin na kurtě, někteří hráči si přidávali sparingy sami ještě od 8 hodin ráno nebo po 18 hodině. Každý odtrénoval asi do té doby pro něho neskutečné denní penzum práce, které by nikdy u nás nemohl absolvovat. A s odstupem času lze říci, že na mnoha dětech se to již projevilo v jejich výsledcích v dubnu a květnu.

Všichni účastníci byli rozděleni do výkonnostních skupin a tréninky probíhaly pod vedením trenérů Martina Komínka, Jirky Vencla, Honzy Kozlovského a Pavla Nováčka. Jeho odpovědný přístup ke kondiční přípravě, rannímu rozcvičení i k dalším sportovním hrám byl svědomitý a hodně dětem také dal. Nebudu zde vyjmenovávat všechny hráče a účastníky, jejich seznam je uveden v předchozích zprávách na webu, zejména jsou tam fotky všech účastníků.. Ale pochválit za vynikající přístup, disciplínu a bezproblémové chování musím opravdu všechny. Fotografie jsou uvedeny na webu www.tkradegast a děkuji za ně panu Kvochovi.

Poslední den se hrál velký turnaj, zápasy byly úžasné, ve finále vyhrál Filip Mališ nad Kozákovou Kristýnou ze Senice, o 3. místo porazila Zuzka Odleváková Dominiku Kramolišovou, otevřeli nám také zcela nově vybudovaný úžasný hotelový aquapark a tak děti si i zadováděly. Večer proběhlo zhodnocení kempu, vyhlášení nejlepších a všichni obdrželi pěknou památku na Turecko v podobě vlaječky.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem za vynikající vystupování a myslím si, že jsme v Turecku skvěle reprezentovali Českou republiku a zanechali skvělý dojem.

Podzimní soustředění je již rovněž připraveno.

Josef Kramoliš