Co nového v AKADEMII
Co nového v tenisové akademii?


Chystáme se na Mistrovství České republiky v babytenise konané v Prostějově ve dnech 20.-21.9. Od roku 2010 je to pod mým vedením, tedy jako prezidenta 2 klubů, během 5 let 4. účast na některé ze soutěží družstev v minitenise či babytenise a to ve finále Mistrovství České republiky. Který jiný klub to dokázal na Severní Moravě? Není to jenom moje zásluha, to rozhodně ne, mají na tom velký podíl i trenéři, zejména Mgr. Jindřich Bartošek.

K 31.8. skončil oficiálně trénování v akademii Jan Kozlovský a s ním několik hráček. Ještě si v září dotrénují zaplacené permanentky a všem popřejme v novém působišti na Dolině hodně zdaru. Snad se jim ji podaří trochu tenisově pozvednout. Uvidíte je však i v naší hale občas, protože si zimní hodiny zarezervovaly.

Prakticky již k 31.5. ukončil činnost jako kondiční trenér Mgr. Šíra z důvodu zahraniční práce a nyní po nástupu do nového zaměstnání jako pedagog nebude jako kondiční trenér nejméně rok působit. I jemu přeji hodně úspěch v novém působišti na Hutisku.
Akademie od něho bude kupovat sportovní pomůcky, některé jsou přímo v majetku klubu a budou použity pro nového kondičního trenéra.

A nyní to nejpodstatnější, od 1.9. se stal zaměstnancem akademie nový trenér Daniel Vala, který již zahájil tréninkovou činnost a také bude působit jako kondiční trenér. Daniel Vala je stále výborný aktivní hráč Valašského Meziříčí a bude pro trénování kvalitních hráčů zcela bezpochyby přínosem a více než srovnatelnou náhradou za odcházejícího trenéra. Minulý rok strávil na univerzitě ve Spojených státech.

Jinak se chystáme do Turecka
(asi 55 osob) na podzimní soustředění - v termínu 8-19.10., pro mnoho rodičů je to dovolená i zároveň, protože celé léto jezdili po turnajích.

Od 20.10.
bude potom zahájena zimní příprava, ceny za halu i trenéry budou obdobné jako 2013/2014. S vašimi požadavky se, prosím, obracejte na trenéra Martina Komínka.

Od 29.9. do 6.10.bude pro zájemce připravena kondiční příprava, všeobecná, míčové hry, kolo atd. Tato příprava bude zdarma.

Josef Kramoliš