VI. tenisový kemp 2014 v TURECKU
6. tenisový kemp 2014 v TURECKU byl úžasný
lonicera_-_budova

Ve dnech 8.10. - 18.10 uspořádal tenisový klub Radegast ve spolupráci s cestovní kanceláří Jokratour v pořadí již 6.tenisový v Turecku. Celkem 59 účastníků se po náročné sezóně těšilo do sluníčka, kterého letos u nás popravdě moc nebylo. Děti se nemohly dočkat již tradičních společných radovánek na tobogánech, nádherného moře na skvělé pláži i společných kondičních tréninků a her. A také samozřejmě přípravy na tenisových dvorcích. No a rodiče relaxu a konečně i oddechu po sezóně plné nervů na turnajích.

Letěli jsme z Ostravy již v 5 ráno, na hotelu jsme byli již v poledne a tak hned po obědě všichni zamířili do vody, takže se tímto využil i 1. přeletový den. Počasí stejné jako v ČR v období největších veder, 31 stupňů ve stínu, voda 27 - úžasné.
Byli jsme opět stejně jako vloni na podzim v hotelu Lonicera, který je českými rekreanty hodnocen jako jeden z nejlepších v Turecku, delegát Ismail i vedení hotelu nám zajistilo výborné podmínky - zejména cenové. Pokoje byly kategorie odpovídající kvalitě hotelu a zařazení a program All inclusiv nemá v tomto hotelu chybu. Strava po celých 21 hodin, zákusky, voda, džusy, ovoce po celý den. A jednou za pobyt slavnostní večeře s rybou na talíři. Pro dospělé některými hojně využívaný drinkový a vínový program do 3,00 ráno.
A přecházíme k tomu nejdůležitějšímu, tenisové a sportovní přípravě. Trenérský kádr se obměňuje postupně od začátku pořádání, ale jako šéftrenér již pošesté byl Martin Komínek, sekundovala mu nová posila trenérského kádru Radegast Dan Vala, opět po roce Lukáš Havránek a s radostí jsme přivítali znovu účast a tréninky Jindry Mališové. Trénovalo na dvorcích 24 dětí, na kondice jich docházelo dokonce 26.
K dispozici byly a antukové kurty a dva s umělým povrchem, travnaté fotbalové hřiště a hřiště na basketbal i pingpongové stoly. Vzhledem k tomu, že ty antukové ještě nebyly zcela „dozráté", využívaly se především ty „umělky".
Všichni trénovali naplno, nikdo se letos nezranil, probíhaly samozřejmě dopoledne rozcvičky a odpoledne kondiční tréninky i hry pod vedením Dana Valy.
Stejně jako vloni pouze jedinkrát ráno sprchlo a tak se vynechala asi jen jedna hodinka tréninku z naplánovaných, což je úžasné. Fotografie z kempu jsou uvedeny na webu www.tkradegast .
Poslední večer bylo zhodnocení tréninků, předání dárečků všem dětem i rodičům a ráno odlet do Vídně, odtud transfer domů.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem za vynikající vystupování a myslím si, že jsme v Turecku skvěle reprezentovali Českou republiku a zanechali výtečný dojem. Děkuji všem, že nám dáváte důvěru a cestujete s námi. Snažíme se to dělat opravdu kvalitně a za rozumný peníz, což je při rostoucích cenách a devalvaci koruny stále těžší. Obrovskou odměnou a radostí jsou pro nás úsměvy a rozzářené tváře dětí, jejich nadšení, to že se mohou bavit, blbnout, což v tomto individualistickém sportu nikde nezažijí. A stávají se opravdovými kamarády, když se později podporují i na turnajích. A také skvělá inteligentní zábava při večerních posezeních dospělých, humor, legrace, odreagování a zapomenutí na „české všední starosti" jsou určitě pro všechny balzámem.
Jarní soustředění 2015 bude naplánováno zhruba do poloviny listopadu a bude stejně jako vloni v hotelu Kastalia s kvalitními antukovými dvorci. Zde je pro děti mj. vodní park a také se již koupali v moři (22), ale zejména v bazénech, které jsou hned při ubytování.

Josef Kramoliš