VIII. tenisový kemp v TURECKU
VIII. tenisový kemp v Turecku - opět paráda

turecko_7.10_web

7. října mnozí již nemohli dospat, rodiče balili ještě kufry, fóliovali, na nic nezapomnět. V 8:40 sraz na letišti v Mošnově, rozdělit míče do zavazadel a hurá k odbavení. Váhovým limitem prošli všichni, nakonec letadlo bylo téměř celé naše. Nezbytná bezpečnostní prohlídka opravdu pořádná, ono když za den odlétají v říjnu 2 letadla z Mošnova, tak se aktivita vyvinout musí. Pípají i ti co, absolutně nic nemají ani v kapse ani nikde jinde, boty dolů atd. Ale po pasové kontrole začíná pro některé rodiče 1. trénink v baru na hotelový All inclusiv, dva panáčky před odletem nikoho z dospělých nezabijí. Letadlo čekalo již od večera a tak odlétáme dokonce o 15 minut dříve.

Brzy dostaneme poslední bagetu a nějakou šťávu v historii letů Travel Service na letech kratších 3 hodin, tedy zdarma, resp. v ceně letenky. Když je monopol, tak je monopol. Od příštího roku jen za peníze. Letí nás letos 40 + 4 Harajdovi z Vídně dorazí o něco později.
Po klidném letu přistání v Antalyi, slunečno, teplo, jako vždy v tomto období na našich kempech. Již nás čeká milý a starostlivý delegát Ismail. Hupky do autobusu, již během jízdy vyplnit ubytovací formulář a u hotelu úžasný welcome drink. Džusy pro děti, šampus pro dospělé, nějaké chuťovky. Ale každý již letí k recepci, rozvoz bagáže do pokojů a hned první den do moře. Sluníčko ještě svítí, voda 27.
Pak večeře a info schůzka o tom, jak to vše bude probíhat. Hodně tradičních účastníků, ale také někteří noví. Dokonce i dospělí tenisté s opravdovou tenisovou přípravou.
A druhý den začínáme s tréninkem a je tu první a zároveň poslední deštík, trvající asi hodinu. Kdo neviděl za ta léta, neuvěří. 9 čistých dnů pobytu + 1. den pozdně odpolední koupání + ještě 11. den ranní koupání některých před odjezdem na letiště. Z celého pobytu 1 hodinu pršelo, 90% svítilo slunce, každý den ve stínu 29 nebo 30 stupňů, voda 27-26. Úžasný relax pro rodiče, doprovod, trochu více námahy pro trénující hráče i trenéry.
Ranní a dopolední 30 minutové rozcvičky před tenisem trenéra Kramoliše považovali někteří za nezvládnutelný kondiční trénink, ale to se mýlili. Tak by to mělo vypadat před každým tenisovým tréninkem. Tenisu se trénovalo 7 dnů 6 hodin denně, odpoledne také kondice pod vedením Dana Valy. Ten dopoledne byl i tenisovým trenérem, vedoucím trenérem byl Martin Komínek a dále tréninky vedl již poněkolikáte Lukáš Havránek. No a s malými dětmi i dospělými - doprovodem odehrál spoustu hodin nezmar Jarda Komínek st. Všem trenérům obrovské poděkování za skvělou práci v těžkých klimatických podmínkách.
Ubytování - skvělé, strava výborná, po celý den ovoce, zákusky, jídlo po celý den, bar do 02,30 hodin. Bazény, tobogány. Hotel Lonicera je špička v nabídce Turecka a CK Jokratour zde má absolutně nejvíce pokojů pro rok 2016 ze všech českých cestovních kanceláří. Dovolená zde, to je ráj, letos samé super preference.
Byla letos skvělá parta, stejně jako na jaře, na ty jsme také mysleli, zejména na Milánka, našeho miláčka z Prostějova, vyprofilovává se skupina účastnivších se, letošní rok jsem moc a moc spokojen. Tolik zábavy, srandy, smíchu, to si člověk užije jen se skvělou partou lidí. A ta tu letos byla bez vyjímky. Když pojedete na dovolenou sami izolovaně, zřejmě za 3 dny Vás to přestane bavit. Ale tady byla každý den, večer i noc super zábava. Že jsou účastníci spokojeni, to je pro mne největší radost. Děti se baví celý den, na dovolené se „otravují s rodiči".
Příští jaro Kastalia otvírá později, proto hledáme něco v Chorvatsku, už i něco máme, ale v porovnání s Tureckem je to děs. Jiná země, jiný mrav.
Hotel + kurty v Chorvatsku s plnou penzí dražší oproti Turecku s kurty a All Incl. o 60%. V dubnu. Rozum mi to nebere, ale Istrie je v tomto období plná Rakušanů, Němců. Něco připraveno je a tak příští jaro zkusíme Chorvatsko.
Na závěr přišel let do Vídně, na některé čekal bus, na některé jejich milí. Zase trochu rozbité nějaké kufry, ale to už víme, že nemůžeme brát ty nejlepší.

Fotogalerie je www.tkradegats.cz