Turecko 5.10.-15.10.2017

IX. Tenisový kemp v Turecku (5.10.-15.10.2017)

je již minulostí, nicméně krátké ohlédnutí a zhodnocení si určitě zaslouží. Celá výprava odlétala  po obědě z vídeňského letiště přímým letem do Antalye tentokráte s leteckou společností SUN EXPRES. Ty doby, kdy jsme v letadle něco i pojedli, tak ty jsou již v nenávratnu a tak nezbylo než si dát malý drink, nejlépe samozřejmě už před letem. To doprovod. Turecký partner Ismail i majitel hotelu Lonicera Resort (v tom jsme byli poprvé, dříve ve Word) nám vytvořili takové cenové podmínky, že jsme tentokráte mohli být v Turecku 10 nocí, celých a plných 9 dnů. Přiletěli jsme po dvou letech a zírali, co všechno se zde postavilo a vybudovalo. Neuvěřitelné! Z těchto 9 dnů pouze dva dny bylo pod mrakem jeden den zapršelo odpoledne a tak jsme si udělali volno.Další dny jako obvykle v tuto dobu slunečně s teplotou 26-28 stupňů a s teplotou vody rovněž kolem 25. tak to v tomto období v Turecku prostě je!

turecko_ab

30. září děti dohrály turnaje, daly si pauzičku a od 6. října hned první den se šlo zostra na tréninky. Kemp absolvovali s námi letos již podruhé (po Chorvatsku na jaro) i „hobíci“ Tenisoví trenéři Martin Komínek a Dan Vala odvedli výbornou práci a všichni se během kempu zlepšovali. Jak už to bývá, někomu se dařilo více, někomu méně, někomu se chtělo více, někomu zase naopak. Ale všichni využili skvělého počasí a odtrénovali obrovské penzum času. 2 x denně tenis a 2 x denně kondice. Došlo i na relaxaci v několika bazénech a samozřejmě velkým lákadlem byly mimo moře i tobogány, které jsou v Turecku u každého hotelu.

Stravy bylo dost a v rámci All inclusive po celý den. Oproti jiným hotelům byly zákusky v cukrárně a ovoce k dispozici po celý den, stejně jako tropické ovoce pro džusy. Ti kteří měli časový režim trochu posunutý k pozdějšku využívali pozdní večeře v době od 24 hodin do rána 6. Zpátky se letělo se stejnou společností, naskákat rychle na parkovišti už „v zimě“ do minibusu a aut, cesta přes Slovensko domů a v pondělí opět do školy.

Hotely Lonicera WORD i RESORT jsou v nabídce cestovní kanceláře Jokratour pro rok 2017 a tak mohou všichni účastníci dát známým kladné reference. Je mezi českými turisty velmi oblíbený. Turecko je dnes díky „pevné ruce“ tureckého prezidenta a vlády jednou z nejbezpečnějších zemí.

2. jarní kemp 2018 do Chorvatska se již připravuje v týdnu od 12.4. Místo bude upřesněno. . Jakmile bude uzavřeno vše, budete informováni.

 

 

Josef Kramoliš